Áramlástani szimuláció a motorfejlesztésben

Milyen szimulációs feladatokkal találkozhatok az Audi Hungáriánál? Mi az áramlástani ismereteim szerepe a motorfejlesztésben? Milyen jelentőségük van az egyetemen tanultaknak?

Többek között ezen kérdésekre is választ kaphattunk, a gyakorlati példákat is felvonultató előadáson, amelyet Baksa Tamás szimulációs mérnök tartott.

Az előadás során Tamás szemüvegén keresztül megtudhattuk, hogy az elméleti áramlástani ismeretek hogyan hasznosíthatóak a járműhajtás fejlesztés világában, valamint láttunk néhány példát arról, hogy egy szimulációs mérnöknek milyen kihívásokkal kell szembenéznie nap, mint nap.

Mindezek után egy kötetlen beszélgetés keretein belül feltehettük szakmai jellegű kérdéseinket Tamásnak, valamint a karrierlehetőségekről is többet megtudhattunk.

Időpont: 2017. április 4.
Helyszín: BME, AE épület, Kármán Tódor Szélcsatorna Laboratórium
Előadó: Baksa Tamás, szimulációs mérnök a járműhajtás fejlesztés területén